Alternatif Kanser Tedavileri ve Bunların Etkinliği

Kanserle karşı karşıya kaldığınızda, fiziksel değişiklikleri öngörmeyi hazır olmanız gerekir. Kemoterapi gibi kanser ve kanser tedavileri, vücudunuzun saç dökülmesi gibi değişikliklere neden olur. Bu değişiklikleri akılda tutmak, onları önceden hazırlamanıza ve bunlardan şaşırabilme olasılığını ortadan kaldırmanıza yardımcı olacaktır. Bu konuları sizinle tartışmak için zaman harcamaya istekli bir hasta hekimi bulun.

Akciğer kanseri en ölümcül kanserlerden biridir. Tedavi etmek çok zordur, ancak bilim adamları bu tip kanserin insidansını azaltmada diyetin önemli bir rol oynayabileceğini keşfettiler. Yağda düşük bir diyet ve meyveler, domatesler ve yeşil sebzelerdeki yüksek oranlar riski azaltabilir. Aslında, çalışmalar elmaların akciğer kanseri riskini yüzde 50 kadar azaltabildiğini gösteriyor.

Yakın arkadaşlarınızla, aile üyelerinizle ve doktorunuzla konuşmanın yanı sıra, diğer kanser hastalarıyla konuşmaya da çalışmalısınız. Kanserle ilk elden deneyime sahip olanlar, nelerden geçtiklerini herkesten daha iyi açıklayacaklardır. Size destek olmak için destek ve deneyimlerini paylaşabileceklerdir.

İnsanların kanserle başa çıkmanın birçok farklı yolu vardır. Bazıları iyi ve bazıları kötü. Kanserle baş etmenin iyi bir yolunu bulun. En iyi baş etme yöntemleri, meditasyon, boş zaman aktiviteleri yapmak veya duygularınızı bir yere yazmak gibi rahatlama tekniklerini içerir.

Kanseriniz varsa, sigortacılar sizi sigortalamaktan çekineceklerdir. Sigorta seçeneklerinizi araştırın. Kanser destek kuruluşları sizin için daha fazla seçenek olabilir. 

Bir mamogram aldığınızda dijitalleşerek günümüz teknolojisinden faydalandığınızdan emin olun. Dijital taramalar, zaman içinde herhangi bir tümörü yakalama konusunda daha iyi bir iş yapabilirken, daha eski makineler bu noktada epey fazla zaman geçirir ve her zaman yeni makineler kadar detaylı tümör yakalamaz.

Kahve kanseri yakalamayı önlemenize yardımcı olabilir. Kahve risklerinizi artırmayacaktır, ancak kafein takviyesine ihtiyacınız olursa, yeşil çay EGCG ve polifenollerle doludur. Bu maddeler kolon, karaciğer, prostat, meme ve vücudun diğer bölgelerindeki kanserleri önlemeye yardımcı olur.

Daha önce belirttiğimiz gibi, kanser milyonlarca insan için ölümcül bir hastalıktır. Kanser, organları etkileyen tümörlere neden olan anormal hücre büyümesine neden olur. Kanser hangi aşamada olduğuna bağlı olarak tedavi edilebilir. Kanser için farklı tedavi yöntemleri vardır, eğer bu yazının önerisini hatırlarsanız, o zaman sizin için işe yarayacak bir kanser tedavi yöntemi seçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir