Kahve Ambalajı, Şeffaf Poşet ve Doypack Torbalarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doypack

İncecik öğütülmüş kahve çekirdeklerinin buram buram kokusu, satıldığı mekana girince bile insanın başını döndürmeye yetebilir. Kahvenin toprağa işlenmesi, toplanması, kurutulması ve öğütülmesi uzun zaman ve efor isteyen bir işlemdir. Fakat işlem bununla tamamlanmış olmuyor. Bunca emek verilip satışa hazır hale gelen kahvenin ilk günkü tazeliğini koruyabilmesi için kullanılan ambalajın son derece kaliteli olması gerekir. Kahve ambalajı konusunda dikkat edilmesi gereken nokta ise kahvenin türüne göre ambalaj seçimidir. Sitemizde çeşitli renk ve ebatlarda çok sayıda seçenek görebilirsiniz.

Birçok kişi sağlık açısından, ambalajlı ürün satın almayı tercih ediyor. Aynı zamanda ürünün paketini açmadan da kontrol etmek istiyor. Bu ihtiyaca yönelik olarak şeffaf poşet teknolojisi sektöre hizmet vermeye başlamıştır. Tüketicinin ürünü bizzat kontrol edebilmesi daha sonra yaşanacak memnuniyetsizlik ihtimalini de ortadan kaldırıyor.

Ambalaj sektöründe bir diğer önemli teknik de doypack torbalar olmuştur. Yastık türü ambalajlara göre daha sağlam ve korunaklı üretilmektedir. Baskı uygulandığında taban kısmındaki genişlik belli ölçüye kadar bu basıncı ekarte edebilir. Ancak ambalaj konusunda şekil ve ebattan ziyade dikkat etmeniz gereken en önemli konu hijyen olmalıdır. Gıda ile temas edecek her türlü ambalaj ürünü için ilgili bakanlıkça onaylanmış olmasına özen gösterilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir