Kan Dolaşımını Etkileyen Bitkiler

Vücutta kötü kan dolaşımı zararlı etkilere neden olabilir. Belki de bu sorundan acı çekiyor ve farkında değilsiniz. Bu sorunları düzeltebilen doğal bitkiler vardır, ki bunların ne işe yaradağını çok fazla bilmeyiz.

Temel olarak vücudumuzun tüm bölümlerine giden kan akışı, vücudumuzun her hücresine taşınması gerekiyor; çünkü besin maddeleri, mineraller, vitaminler ve oksijene tüm vücudun ihtiyacı vardır. Ve en önemlisi kalbin işleyişini kolaylaştırmamız gerekiyor.

Yaşamın bir döneminde ya da kronik olarak, birçok insan bacaklarda ve kollarda şişme, kramp veya karıncalanma hissi yaşamış olabilir. Tırnak veya saçların dökülmesi zayıf kan dolaşımı yüzünden olabilir.

Kan dolaşımı için infüzyonda alınması gereken bitkiler, pıhtılaşma oluşumunu azaltan, kan damarlarının koruyucu özelliklerine sahip olan ve aynı zamanda kötü sıvıların ortadan kaldırılmasını destekleyen çok ilginç olan akışkanlaştırma özelliklerine sahip olanlardır.

KAN DOLAŞIMINI İYİLEŞTİREN BİTKİLER

Tabiat, tıbbi ilaç olarak kullandığımız her çeşit bitki ve şifalı otları, mükemmel sonuçlara ve zararlı etkilere sahip olmamızı sağlar.

Zayıf kan dolaşımı durumunda, diüretik ve antikoagülan özelliklere sahip bitkiler, bunu çözmek için uygundur. Bunların arasında en çok kullanılan bitkiler şunlardır:

At kuyruğu otu: Sıvı birikimini engellemenin yanı sıra, atardamarlara esneklik kazandırır ve kolesterol seviyelerini dengeler. 100 gr at kuyruğunu 1 litre suda yarım saat kaynatarak hazırlayabilirsiniz.Günde 2-3 bardakdan fazla tüketmeyin. Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi bunuda unutmamanıza fayda vardır.

Biberiye: Diğer problemler içinde çok yararlı bir bitkidir. Kan akışının büyük bir aktivatörüdür.

Karahindiba: Bacaklarda kan akışını arttıran diüretik bir bitkidir. Sakinleştirici özelliği nedeniyle çok iyi sonuçlar verir. Karaciğerdeki sıvıları yok etmek, kan dolaşımını iyileştirmek için vücuda birebirdir. Yaprakları kurutarak suda kaynatın. Günde 3 bardaktan fazla tüketmeyiniz.

Ginseng: Kan sirkülasyonuna iyi gelen bitkilerinden biridir.

Isırgan otu: Isırganların infüzyonu, kan eksikliği tedavisinde mükemmel bir demir kaynağıdır. Alıç ve limon balsamı ile kombine hipertansiyonu düzenlemeye yardımcı olur ve varisli damarlar için geleneksel bir ilaçtır.

Zencefil: Bir anti-kolesterol eylemi uygulayan etkili dolaşım ve vazodilatatör uyarıcıdır. Ayaklarda ve ellerde soğuk algınlığı ve arteryoskleroz tedavisine katkıda bulunmak için sıcak suda, tentürde veya kapsüllerde çözünen zencefil tozunu kullanabilirsiniz.

Alıç: Geleneksel olarak kalbin onarıcısı ve dolaşım için kullanılan alıç, kalp atış hızını ve hipertansiyonu düzenlemeye yardımcı olur. Infüzyon, tentür veya kapsül olarak alabilirsiniz. Tansiyon düşürmeniz gerekiyorsa beyaz alıç daha faydalı olacaktır.

Ihlamur: Küçük yapraklı ıhlamur çiçekleri hipertansiyon ile ilişkilidir. Stres ve gerginliği azaltmaya yardımcı ve ayrıca arterleri güçlendirmek ve hipertansiyon kaynaklanan baş ağrıları hafifletmek için kullanılır.

Sarımsak: Kolesterol artışını önlemeye yardımcı olur, tromboz ve damar sertliği için faydalı bir pıhtılaşma önleyici etkiye sahiptir. Sarımsak kan dolaşımı iyileştirmek için çok uygundur ve sağlıklıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir