Para Piyasaları Neden Yüksek Risk Taşır

para piyasasi

Para Piyasaları Neden Yüksek Risk Taşır 

Çok fazla yatırımcının bulunduğu para piyasaları; gayrimenkul, arsa ve benzeri yatırım araçlarından daha fazla riskler içerir. Çünkü buradaki yatırımcıların çok azı uzun süreli yatırım yapmayı düşünürÇoğunluğun kısa ve orta vadeli yatırım yaptığı borsabitcoin ve forex gibi piyasalarda dalgalanma çok fazla olur. Bunun sebebi ise küresel ya da ulusal piyasalarda meydana gelen olumsuz olaylar karşısında, uzun vadeli düşünmeyen yatırımcıların elindeki yatırımları satmasıdır. 

Yatırımcıyı Doğru Yönlendirmek Çok Önemlidir  

Yatırım yapmaya yeni başlayan bir yatırımcı, yatırım ya da ekonomi konusunda çok merak ettiği başka bir konu ile ilgili bilgisine başvurduğu kişi veya kaynaktan doğru bilgiyi elde etmelidir. Çok büyük riskler taşıyan kripto paralar, altcoin ve VİOP gibi para piyasaları hakkında gündemi takip ederek yeni ve doğru bilgiler sunan para piyasası, yatırımcının doğru yönlendirilmesi için büyük bir gayret içerisindedir.

Manipülasyonu Önlemenin Yolu Bilgiden Geçer 

Para piyasası web sitesi, yatırımcıların bilinçlenmesi sonucunda manipülatif hareketlerin azalacağının bilincindedir. Çünkü kısa ve orta vadeli yatırımcılar, doğru bilgilerle desteklenirse daha uzun vadeli yatırımlara yönelirler. Buna bağlı olarak da piyasalardaki manipülasyonlar doğal olarak azalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir